רונית כהן תמיר

אספקלריה

איך התחושה לקרוא ספר שנכתב עליך? לפתוח בעמוד אקראי ולגלות אותך בין הדפים, בין האותיות הקטנות והשחורות שמציבות מראה מול חייך. כזה הוא “אספקלריה”, ספרה השני של רונית כהן-תמיר, בהוצאת “אופיר ביכורים” שמוליך את הקורא בתוך עולמות של סיפורים אישיים מרתקים, שמיד מעוררים הזדהות.

“דנה הביטה בי בחוסר הבנה. אבל אחרי שהארתי לה את התמונה היא הבינה שהצורך שלה בחופש הוא בעצם המכשול שלה לזוגיות. כשהיא אומרת “חופש”, היא מתכוונת בעצם לכך שהיא חוששת לאבד את הפרטיות שלה ולהיבלע במערכת זוגית חסרת זהות ועצמאות… הרגעתי אותה והדגמתי לה איך היא יכולה לנהל את החסם (הפחד מאיבוד עצמאות) ולשלוט בו, תוך כדי התקדמות אל המטרה (זוגיות)” (עמ’ 70).

בספר מאפשרת כהן-תמיר, מאמנת אישית במקצועה, הצצה אל עולם האימון האישי, ובעיקר לעולם הפנימי של הדמויות. היא חושפת את הקורא לתהליכים שעוברים המתאמנים, לדילמות ולקונפליקטים של כל אחד, למצוקות שחווים ובסופו של דבר לדרך המלך בה מגיעים לפתרונות בהשראת האימון האישי.

המחברת מעניקה לקורא כלים פרקטיים ל”שבירת חסמים” ולהתמודדות עם קשיים שחווה הפרט בחיפושו אחר הנתיב שלו, כשברקע לחצי העולם המערבי התובעני, והיא ממחישה זאת דרך דוגמאות מהחיים האמיתיים, ומעולמו העשיר והצבעוני של כל מתאמן.

“לכל אחד מאיתנו יש בכל רגע נתון אפשרות לבחור במחשבה הנכונה, שתיצור רגש של שמחה, סיפוק והנאה. כי אם נחשוב שאנחנו לא ראויים ושיש לנו בעיה בלתי ניתנת לפתרון, נפחד לעשות שינויים וניתקע באותו מקום ללא סיכוי לשינוי. אבל אם, לעומת זאת, נעריך את עצמנו, נכיר בבעיות שלנו ולרוב גם נצליח לפתור אותן – או אז עולמנו ייפתח ויתגלו הרבה יותר הזדמנויות” (עמוד 73).

הספר “אספקלריה” הוא פיסת ידע איכותית המובאת באמצעות סיפור, ובכוחו לשפר את איכות החיים במגוון תחומים. החיבור בין ה”אני” האישי של הקורא לבין תוכן הספר יוצר קשר אמיץ בין השניים, ומסייע במסע למימוש העצמי ולתחושת ההעצמה האישית.

המחברת, רונית כהן-תמיר, היא מדריכת חיים לצמיחה אישית ורוחנית, מאמנת אישית, עסקית, קבוצתית וזוגית, חברה בלשכת המאמנים בישראל, מחברת הספר “כמו כל אחת… אבל אחרת” ומרצה בנושא האושר.

להזמנות ניתן להתקשר לרונית: 054-397-2562

Scroll to Top