רונית כהן תמיר

railroad tracks, tracks, railway

איך אדע מהו היעוד שלי?

מהו הייעוד שלי ?

כל אחד מאיתנו הגיח לעולם עם יכולות, עוצמות , העדפות משלו, כאשר אנחנו עושים את מה שאכן הגענו לעולם לעשות אנחנו חשים בהגשמה, במימוש שמהווה את המהות של תחושת האושר הנכסף.
יעוד הוא המקום המדויק ביותר עבורנו בכל תחום בחיים. יעוד אינו שם נרדף לבחירת מקצוע, מציאת בן או בת זוג לנישואין או הולדת ילדים. יעוד הוא מיצוי הפוטנציאל הקיים בנו בתחום הרגשי והמחשבתי. יעוד נותן ביטוי בעבודה, בקשרים עם בני זוג או חברים, בזמן הפנוי שלנו ובעונג החיים.
הפוטנציאל שלנו יכול לבוא לידי ביטוי בכל תחום, אך במקרים רבים נותר לא מנוצל עקב חוסר הבנה של מגוון האפשרויות העומדות בפנינו . האושר שלנו , מצוי בדיוק בנקודה בה מימשנו את הפוטנציאל שלנו
כאשר אנחנו ממשים את הפוטנציאל שיש בנו , אנחנו משאירים חותם, אנחנו חשים שמחה עמוקה וסיפוק, אנו חשים כי יש משמעות לקיום שלנו . ייעוד בחיים, בנוי מאוסף היכולות שלנו להנות ולהעשיר את עצמנו מעשית ונפשית בתוך שגרת היום.
על מנת להגיע לאותה מהות פנימית עלינו לעשות עבודה, עלינו לבדוק עם עצמנו האם אנחנו אכן מצויים בנתיב שלנו, והתשובה היא פשוטה- האם באמת אנחנו מאושרים.
האם אנחנו חיים את החיים שאנחנו בחרנו לעצמנו או שאנחנו מגשימים חלומות של ההורים, של המורים, של החברה, או של התקשורת.
אנחנו מגיל מאוד צעיר לומדים לרצות את ה”גדולים”, הורים, מורים מחנכים, על מנת לקבל מהם אהבה, ובדרך אנחנו מאבדים את עצמנו, את הרצונות האמיתיים שלנו.
אני מגיל מאוד צעיר רציתי לרצות את אבי, היה בי רצון עז לעשות כל דבר על מנת שיהיה גאה בי, הוא היה איש עסקים מצליח, מגיל מאוד צעיר למדתי מספרים, מקריאת עיתונים, למדתי טקסטים שלמים בנושאים כלכליים על מנת לדקלמם, ולהשביע את רצונו. כאשר הייתי אמורה לבחור נתיב למודים מיד אחרי שחרורי מהצבא, לא ידעתי לחשוב מתוכי, מתוך רונית, עברתי על מערכות הלמודים ובחרתי מקצועות שידעתי שהוא יהיה גאה בי, שיוכל לספר לחבריו שבתו הבכורה בחורה אינטליגנטית.
היום במסגרת עבודתי כמאמנת אישית אני נתקלת בכל כך הרבה צעירים שמגשמים את חלומם של ההורים, ומשלמים מחיר כבד.
אחד מן המתאמנים הוא בנו של אחד מעורכי הדין המצליחים במדינה, רוצה שבנו יילך בעקבותיו, אך הילד הינו בעל נפש של אומן מוסיקלי שכל עולמו הינו המוסיקה, הילד סובל מדכאונות וחרדות.
יש לכך מחיר מאוד כבד, יש בתוכנו מעין “עד” – שנמצא על המשמרת ורואה את מידת הזיוף שלנו בעצמנו, רואה את הבגידה וגובה מחיר נפשי כבד, אצלי היו אלה התקפי חרדה ופחדים, ישנם במצבים נפשיים אחרים, כגון דכאונות.
מזמינה אותך ללמוד מה באמת מרגש אותך? מה אתה באמת אותך לעשות? ולהתחבר לעצמך ולהגשים את הייעוד שלך, ולחיות חיים של שמחה והגשמה.

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top