רונית כהן תמיר

heart, love, deco

מחקרים: “כל האנשים השמחים הם אסירי תודה”

“תודה היא לא תפילה קטנה ששרים בעת שמגישים לנו ארוחה – היא דרך חיים” – ג’קלין וינספר
“כל האנשים השמחים – הם אסירי תודה. אנשים חסרי הכרת תודה לא יכולים להיות מאושרים. אנו נוטים לחשוב שאומללות מביאה אנשים להתלונן, אך ההפך הוא הנכון: התלונות הן שגורמות לאנשים להיות אומללים”. (דניס פרגר)
אנשים המכירים תודה מדווחים על רמות גבוהות של רגשות חיוביים, סיפוק מהחיים, חיוניות, אופטימיות, ורמות נמוכות של דכאון ומתח, הם חווים יותר אמפטיה וביכולתם להיכנס לנעליו של הזולת. הם נחשבים ליותר נדיבים ונתפסים כיותר מוכנים לעזור.
חזרה על כתיבת 5 דברים טובים (שארעו לי היום) – במשך שלושים יום מבטיחה עלייה בשמחת החיים ובאופטימיות. תרגול כזה נותן כלים להתמודד בשעת משבר וצער ומאפשר לנו לזהות בכל מצב את קיומו של הטוב שמצוי בחיינו.
על מה עלי להודות?
ראשית, להודות על כל הדברים הטובים שקבלנו, על אנשים שהכרנו, על מקומות שבקרנו, על חפצים שאהבנו, ועל כל המתנות האחרות שקבלנו. החברה המערבית, התחרותית עושה כל מה שביכולתה על מנת לספר לנו מה חסר לנו “על מנת שנהיה מעט יותר מאושרים”.
אפשר להודות לגופנו שמתפקד בצורה כל כך מושלמת וששרת אותנו כל היום במסע חיינו, על כל רגע שאנחנו נושמים, שמוחנו עובד ביעילות שכזו, שיש לנו קורת גג, בגד חם, אוכל ושתייה – בכלל לא מובן מאליו.
להודות להורינו, לילדנו, לחברנו – שהיו שם ועדיין שם עבורנו.
להודות על יופיו של הטבע, על השדות המוריקים ועל הפריחות המלבלבות.
להודות גם על השיעורים הקשים שעברנו – ובזכותם אנו גדלנו וצמחנו. הכרת תודה על הכאב והמשבר – משחררת אותנו מהכעס, השנאה ועצבות – כי לא יגורו בכפיפה אחת כעס וכאב עם חמלה והכרת התודה.
אז מהיום – כולנו מתחילים!!
כולנו לפני השינה רושמים – חמישה דברים נפלאים שהתרחשו היום בחיינו ועליהם אנחנו מודים!!! ואולי יש משהוא שהיינו רוצים לשלוח לו מכתב תודה, ובואו נאמר תודה לאנשים בכל הזדמנות, לחנוני, לקופאית, לנהג, לאנשי הביטחון בפתחי הקניונים, לפקידה בבנק, בדואר ובעירייה ועוד רעיונות יתקבלו בברכה…תודה!!!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top