רונית כהן תמיר

טיפוס 4 - הדרמטי

אנשים בעלי מנגנון הגנה מסוג 4 הם  אנשים שמוגדרים כדרמטיים,  הם אנשים שמאמינים שהם חייבים להיות מיוחדים ושונים מאנשים אחרים בשביל שישימו לב אליהם. מגיל צעיר מאוד אנשים אלו  חווים חסך  בסיסי וחשים שיש בהם פגם או משהו שונה. הם תמיד מרגישים שהם לא כמו כולם והם מרגישים קושי רב למצוא את המקום שלהם בקבוצות או מסגרות. אנשים אלו משתדלים להראות את הייחודיות שלהם וזוהי הדרך שלהם לשרוד בעולם מבלי להרגיש שייכים. אנשים אלו חווים כל דבר בחיים באופן עמוק ועוצמתי מאוד והם חשים צורך עז לבטא את האישיות שלהם והם עסוקים פעמים רבות בחיפוש אחר משמעותהבנה רגשית של העולם ומימוש עצמי שלהם. אנשים אלו הם אנושיים מאוד, בעלי יכולת גבוהה מאוד לביטוי אמפתיה ויש להם יכולת הכלה ותמיכה גדולה מאוד במצבים רגשיים קשים או קיצוניים של אנשים אחרים.

הדמיון של אנשים אלו  מפותח מאוד ועשיר ויש להם נטייה לשקוע בפנטזיות, ברומנטיקה והם מתאהבים בקלות רבה תוך השקעת אנרגיה בעניינים רומנטיים. יש להם צורך בקשר עמוק שייתן להם מענה לצרכים הרגשיים העמוקים שלהם. אנשים אלו הם בעלי חוש אסתטיקה מאוד מפותח והם אניני טעם. הם בעלי רגישות ואהבה רבה לכל צורות היופי ולכל הדרכים בהם הוא בא לידי ביטוי הם בעלי רעיונות מקוריים, דרכי חשיבה יצירתיות וחוש אמנותי מאוד מפותח. אנשים אלו נוטים להעדיף את עולמם הפנימי על פני המציאות החיצונית. הם לא אוהבים שגרה והם משתעממים ונרתעים מדברים בנאליים. בשבילם חיים ללא רגש עוצמתי הם חיים ללא משמעות.

מהו המחיר שאנשים בעלי מנגנון הגנה  מספר 4 משלמים?

אנשים בעלי מנגנון הגנה מסוג זה משלמים מחיר עם הדרמטיות והאופי האישי שלהם. אחד המחירים שהם משלמים הוא תחושה מתמדת של חוסר וחוסר סיפוק. הם נמשכים לכל מה שרחוק מהם ולכל מה שקשה להם להשיג. כמו כן הם נמשכים  למה שונה ורחוק מהם. פעמים רבות הם נוטים להשוות את עצמם לאנשים אחרים וכך הם סובלים מתחושות ורגשות של קנאה, עצב או כמיהה גדולה למה שהם אינם. הפועלות וההתנהגות שלהם מתוך הרגשות שלהם והם אינם פועלים מתוך קושי על פי היגיון או חישוב פרקטי. הם נוטים להיעלב בקלות רבה והם מאוד רגישים לביקורת של אנשים אחרים ומגזימים פעמים רבות בתגובות שלהם לאנשים אחרים. כאשר הם סובלים מחוסר איזון רגשי הם יכולים להיות עם מצבי רוח קיצוניים והחיים שלהם הם כמו רכבת הרים רגשית הנעה בין קצה של התעלות רוח ובין תסכול עמוק מאוד.

מהי רמת ההתפתחות הגבוהה שאנשים אלו  יכולים להגיע אליה?

כאשר הם מגיעים לרמת ההתפתחות הגבוהה שלהם הם מסוגלים לקבל ולאהוב את עצמם כפי שהם באמת והם חדלים להשוות את עצמם לאנשים אחרים. כמו כן, הדימוי האישי שלהם מתחזק על ידי כך שהם מבטאים באופן יצירתי את הייחודיות שלהם. ביטוי יצירתי זה מסייעם לכם להביא לידי ביטוי את העוצמות הרגשיות שלהם ואת העולם הפנימי שלהם בדרך שהיא מועילה, מקורית ומעוררת השראה אצל אחרים. הם לומדים להעריך את החיים וחשים אסירי תודה.

Scroll to Top