רונית כהן תמיר

טיפוס 7 - הנהנתן

אנשים בעלי מנגנון הגנה מסוג זה הנהנתן מאמינים שהחיים נועדו בשביל ליהנות ושיש להימנע בכל מחיר מחוויות לא נעימות של כאב וסבל. אנשים אלו הם בעלי אופטימיות טבעית והם רואים באור חיובי כל דבר וכל מצב בחיים. יש להם כישרון מיוחד ויכולת להפוך רגעי משבר להזדמנויות. אנשים ששייכים לטיפוס הנהנתן הם מלאי שמחת חיים טבעית והם אוהבים את החיים הטובים ואת כל מה שיש להם להציע – הם יודעים ליהנות בכל מצב. מימוש האושר האישי שלהם הוא הדבר הכי חשוב להם והם עושים הכול בשביל למנוע מעצמם מצבים של כאב.

אנשים אלו  למדו בגיל צעיר להגן על עצמם מפני חוויות מכאיבות ומגבילות על ידי התעסקות בהנאה וחוויות אשר מסבות להם אושר. אנשים אלו דואגים להיות עסוקים מאוד והם תמיד שומרים על האופציות שלהם פתוחות, כך שיהיה להם פתחי מילוט ואפשרות לברוח. יש להם תכנית מלאה וגדושה מאוד בפעילויות לחיי היומיום ולשגרה האישית שלהם. כתוצאה מעושר הפעילויות שהם רוצים לעשות הם מתקשים להתמקד והם קופצים מפעולה לפעולה מבלי להעמיק או להתמיד. הם אנשים חברותיים מאודכריזמטיים מאוד והם נוטים להדביק אנשים בסביבה שלהם בשמחת חיים שבאה אליהם באופן טבעי – פעמים רבות הם מסמר הערב. הכישרונות שלהם הם רבים והם מגלים עניין בנושאים שונים ורבים. הם בעלי תכונות כמו ספונטאניות, יכולת אלתור, דמיון מפותח, יכולת חשיבה זריזה ויכולת קליטה טובה.

רואים את העולם כלונה – פארק – שיש להנות להתנסות בכל המתקנים הקיימים בו.

מהו המחיר שאנשים אלו  משלמים על האישיות שלהם?

הם ממהרים פעמים רבות לקחת סיכון והם אינם נערכים מראש לבעיות שסיכון זה יכול לגרום. הם תמיד חושבים שלא משנה מה יהיה, יהיה בסדר והם נוטים להתעלם מקושי אמתי והם נוטים להמעיט בחומרתן של בעיות. הם לא בעלי משמעת עצמית חזקה, הם חסרי סבלנות ואם זאת שואפים להגיע לתוצאות מידיות והם לא יודעים לדחות סיפוקים. הם נוטים לדלג בין ריגושים שונים וחוויות שונות מבלי באמת למצוא סיפוק עמוק ואמתי.

מהי רמת ההתפתחות הגבוהה אליה אנשים אלו יכולים להגיע?

ברמת ההתפתחות הגבוהה שלהם הם יכולים להביע הכרת תודה וההערכה רבה למה שיש להם בהווה. הם מצליחים להגיע לסיפוק ולהשקיט את הרעב המתמיד שלהם לחוויות והם יכולים ליהנות לאורך תקופות ארוכות מחוויות חיוביות שהיו להם. הם בעלי אופטימיות רבה ואומץ, אבל הם גם בעלי חשיבה פרקטית ומציאותית והם מגשימים בפועל את הרעיונות שלהם. הם מבינים שהתמודדות עם מצבים קשים ומצבי משבר מאפשרת להם ערך מוסף יותר מאשר בריחה.

Scroll to Top