רונית כהן תמיר

roses, flowers, petals

תאור מקרה – הדר

לסנדלר אסור ללכת יחף – מתי מאמנים צריכים אימון?

למרות שמאמנים נראים כמי שיש להם את כל התשובות, לפעמים, דווקא הם מצליחים לעזור לאחרים ולא לעצמם. יותר מכל, הם צריכים להיעזר בתהליך אימוני ממוקד שיצליח לעשות בשבילם את מה שהם עושים עבור המתאמנים שלהם. במילים אחרות: הסנדלר צריך ללכת לקנות נעליים.
הדר, אישה מוכשרת ומרשימה בת 50, למדה אימון במקביל לעבודה כמנהלת אדמיניסטרטיבית מצליחה והיוותה כתובת טבעית לסיוע ולתמיכה בסביבתה הקרובה. אופייה הנעים יחד עם הכשרתה והקורסים שלמדה, הפכו אותה ל”מאמנת טבעית”, אך הדר חששה לעשות את הצעד הסופי, להתפטר מעבודתה המתגמלת ולקחת סיכון רק כמאמנת. התסכול, החשש ומעצורים פנימיים מנעו ממנה מלהגשים את עצמה והדר לא הייתה מרוצה מהחיים שלה ושידרה את חוסר שביעות הרצון לסביבה.
כשהגיעה אלי, הדר ידעה היטב מה היא רוצה מהאימון ולאן היא רוצה להגיע. יחדיו הגדרנו את העוצמות של הדר באמצעות טכניקה שנקראת “12 המפתחות”, בחנו הזדמנויות מול איומים, גיבשנו תמיכה למהלכים שלה מבית ויצרנו עבורה תכנית שיווק משולבת – עסקית ואישית, מתוך הכרה כי יש קשר הדוק בין שיווק עצמי לבין שיווק העסק. במסגרת זו, קבעה הדר פגישות עם דיאטנית, מאמן כושר וסטייליסטית,שינתה פראדיגמות חשיבה, העזה לשכור קליניקה ליום בשבוע על מנת לפגוש מטופלים ויצרה לעצמה מיתוג עסקי אפקטיבי בעזרת פעילות יחסי ציבור. כל זאת, במטרה ליצור לעצמה סל של חוזקות – מקצועיות ואישיות ולהוציא מהסל את כל מה שמעכב אותה ומחליש אותה.
עשרה חודשים אחרי שהתחילה את המסע האישי שלה, הפכה הדר למאמנת ידועה, מבוקשת ומוערכת מאוד. היא ירדה 40 ק”ג, והתחילה ללבוש בגדים צבעוניים ומחמיאים. היא עברה שינוי דרמטי בכל התחומים.
הפתגם אומר: “החיוך הוא מערכת התאורה של הפנים, מערכת האוורור של הראש ומערכת החימום של הלב.”
ואכן, האושר הפנימי (גם כתוצאה ממראה חיצוני), שחרור מפרדיגמות, מהרגלים, מציפיות, מאפשר לנו “לפרוש כנפיים” ולצאת לדרך חדשה.

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top