רונית כהן תמיר

life, spiritual, breathing

מה זה אימון אישי

האם אתם באמת יודעים מה זה אימון אישי ?

המושג “אימון אישי” הפך כבר להיות מוכר ומדובר, אבל מה בדיוק מסתתר מאחוריו?
בואו ונעשה סדר בדברים.
אימון אישי נולד בארצות הברית בשלהי שנות השבעים יחד עם עידן ההיי-טק שבו נוצר ביקוש לתהליכים קצרים. לא עוד ישיבה על ספת הפסיכולוג במשך שנים, אלא תהליך ממוקד, מובנה, שאינו מתעכב על עכבות ומחסומים שנוצרו בעבר, אלא מסתכל קדימה לעתיד.
אחד ממקורות האימון מגיע מהפסיכולוגיה החיובית שדוגלת בהעצמת התכונות החיוביות שלנו, הידע שלנו וניסיון החיים שלנו.
הפסיכולוגיה החיובית רואה את האושר שלנו בשני מרכיבים: מרכיב ההנאה ומרכיב הסיפוק.
מרכיב ההנאה הינו תחושת אושר, בת חלוף, שמופקת בעזרת החושים שלנו, כמו אוכל, מוזיקה או אומנות.
אולם מרכיב הסיפוק – אורך חייו ארוך יותר. כאשר יש לחיינו משמעות וסיפוק, אנו חיוניים יותר, אוהבים יותר והכל נראה וורוד יותר.
האימון האישי הינו תהליך מוגדר בזמן (לרוב, 10-12 פגישות) המסייע לאדם לעבור מן המקום שבו הוא נמצא, אל המקום שהוא מבקש להיות. המתאמן מגדיר חלום או מטרה והמאמן עובד יחד איתו למען השגתה. האימון הוא תהליך מעצים, המושתת על מערכת יחסים מקצועית שמסייעת למתאמן לשפר את ביצועיו ולשפר את איכות חייו. אני כמאמנת, מחזיקה את פנס שמסייע למתאמן מצד אחד לראות את תמונת העתיד בהירה יותר, ותוך כדי האימון הפנס עובר לידי המתאמן שחש בטוח בכיוון ובתנועה הנדרשת ממנו.
שלושה חלקים לתהליך האימוני:
בשלב הראשון אנחנו מגדירים את העוצמות, את התשוקות ואת הערכים ובעזרת תרגילים שעוקפים את החשיבה הרציונאלית, אנחנו מטמיעים ומפנימים את אותם משאבים.
בשלב השני אנו מגדירים בצורה ברורה כיצד אנו רוצים לראות את החיים שלנו.
ובשלב השלישי אנו בונים אסטרטגיה ותוכנית פעולה, המציבות מטרת על ומטרות ביניים, שהשגתן יביאו למימוש היכולות הגלומות במתאמן.
להיות באימון פירושו להיות בפעולה, לחקור, לבחור ולהתמקד ובתהליך לפגוש את העתיד, ההווה, מערכות יחסים, אמונות, רגשות כוחות ומשאבים.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top