רונית כהן תמיר

lonely, thoughts, thoughtful

כולנו מספרי סיפורים

איננו רואים את העולם כפי שהוא.
אנו רואים את העולם כפי שאנו.
אין סוף למחשבות ולסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו. אנחנו קמים בבוקר, מתהלכים ביום והולכים לישון כשבמחונו קודחות מחשבות, על מה שקורה: “איזה מזג אוויר מעצבן”, “אין לי כוח ללכת לעבודה”, “הבוס שלי מנצל אותי”, “אני כועסת על חברה שלי שפגעה בי”, “אני מרגישה שמנה ומכוערת”, אני לא מרוויח מספיק כסף”, “בעלי לא מבין אותי” ועוד ועוד…
כך, אנחנו מסתובבים עם מחשבות מלאות בכאב ודאגות רבות, כשרבים מאיתנו חושבים שהבוס, הבעל שלא מבין, החברה, מזג האוויר, המשקל וכדומה – הם אלו שגורמים לנו לסבל, אך האמת היא שמי שאחראי לסבל שאנו חווים, אלו המחשבות שלנו – הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו לגבי המציאות הבעל, הבוס, החברה והמציאות שלא מוצאת חן בעינינו ושאנחנו מתנגדים לה.
חשבו רגע, על מה חשבתם ודאגתם לפני חמש שנים? סביר להניח שדאגתם בדיוק מאותם הדברים שאתם דואגים היום: הבריאות הפיזית, העבודה, המצב הכלכלי, המשפחה… והיום מה מדאיג אתכם? סביר מאוד להניח שבדיוק אותם הדברים, אבל אתם עדיין כאן! אז מה קרה בינתיים? כנראה שלא קרה יותר מידי: איזה מכשול, איזה אתגר, ואולי איזו הפתעה.
אז אם כך\ נשאלת השאלה: האם המחשבות האלו לא מיותרות? הרי הדאגות האלו שוחקות אותנו שלא לצורך, גורמות לנו לכאב ולא מקלות עלינו את החיים.
אז במקום לדאוג, מה כן אפשר לעשות?
תכירו את ביירון קייטי, שפיתחה שיטה פשוטה שעוזרת כבר למליוני אנשים ברחבי העולם, להתמודד עם מחשבות מציקות, וכל זה בעזרת תהליך חקירה פשוט עם 4 שאלות מדויקות, שהופכות את החיים לקלים ואווריריים יותר, ואלו הם:
האם זו האמת?
האם אתם יכולים לדעת בוודאות שזו האמת?
איך אתם מגיבים כשעולה בכם המחשבה הזאת?
מי תהיו ללא המחשבה הזו?
בעזרת השאלות האלו, ניתן לחקור כל מחשבה שגורמת לנו כאב מיותר, תחושה מעיקה, דאגה ומצוקה. השאלות חושפות את האמת, וכאשר אנו מבינים שהסיפורים המפחידים הללו אינם נכונים, הדאגות נעלמות מעצמן.
אותן שאלות חודרות מבעד למסך הערפל, ומגיעות ישר ללב העניין במהירות וביעילות רבה.
מנסיוני, אני יכולה להעיד, שכאשר אנחנו בודקים את המחשבות שלנו וחוקרים אותם, הסיפורים האלו מתפוגגים ונעלמים באורה הבהיר של האמת, ומפנים מקום לשמחה ולשלווה – שהם אלו טבענו האמיתי.
לפרטים נוספים על השיטה קראו בספרה של ביירון קייטי “לאהוב את מה שיש”.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top