רונית כהן תמיר

question mark, knowledge, question

תאור מקרה – נועה

נועה כבר בת 21 – ומה עכשיו?

נועה היא בחורה מוכשרת במיוחד שרק עתה השתחררה משרות צבאי, היא ספורטאית מחוננת, סיימה את התיכון בהצטיינות במגמת מחול, שרה מגיל צעיר ומקפידה על שיעורי פיתוח קול פעם בשבוע. בצבא שרתה כמעצבת גרפית וגם שם הצטיינה.
רגע השחרור הגיע – שפע האפשרויות, ושפע המידע הזמין – פוגש אותה מבולבלת וחרדה.
עד עתה הייתה במסגרות – בית ספר, חוגים, צבא, ועתה היא בפעם הראשונה פוגשת בעצמה – והפגישה כלל אינה פשוטה – מה עושים עכשיו?
נוסעים לחו”ל – למזרח ואולי לדרום אמריקה? מתחילים לעבוד ומרוויחים כמה שקלים? או אולי מתחילים ללמוד – אבל מה לומדים?
כך הגיעה אליי נועה לפני כחצי שנה, בחורה מבולבלת, חרדה, וחסרת בטחון.
תהליך האימון שבו ליוויתי את נועה הינו תהליך המאפשר התבוננות מעמיקה לתוך עצמנו – מה באמת נכון לנו? מה באמת אני רוצה לעשות עכשיו? מי אני בכלל? התחבטויות אלו עשויות להתעורר בנו בכל גיל.
בשלב הראשון של האימון הגדרנו את הליבה, המהות – נקודת המפגש בין שלושה מרכיבים מאוד מהותיים בין העוצמות, התשוקות והערכים שלנו.
עוצמות – הם כל המשאבים הפנימיים שלנו – דברים שאנחנו יודעים שאנחנו טובים בהם, היתרונות, הידע, הנסיון, היכולות וכו’.
התשוקות – הן כל הדברים שאנחנו עושים וממלאים בהרגשה של סיפוק והגשמה.
הערכים – הם אותם אבני דרך, הדברים שחשובים לנו באמת – הם נמצאים בבסיס של מי שאנחנו, מניעים אותנו לפעולה מתוך שמחה ומספקים לנו תחושה של משמעות.
בשלב השני של האימון הגדרנו את המצב הרצוי – התבוננות את העתיד באמצעות שעוקפים את החשיבה הרציונלית שלנו בעזרת כלים כגון כתיבה יצירתית, תמונות, קלפים דמיון ואף תנועה. זהו שלב שבו אנו פותים סינפסות חדשות של חשיבה, היזכרות במשאבים רדומים.
חשיפת הליבה מצד אחד, והגדרת המצב הרצוי מצד שני מאפשרת לנו להגדיר מטרה אימונית ראויה ויחד עמה תוכנית פעולה מסודרת מגובה באבני הדרך.
נועה סיימה את תהליך האימון כשהיא במסלול חיים חדש. מסלול חיים הכולל למודים אקדמאיים בצד עבודה שממלאת אותה באושר – השירה, באמצעותה היא מגיעה להגשמה ומממנת את למודייה.
והחשוב מכל מועה נרגשת, שמחה ומוכנה לחייה החדשים.
סיפורה של נועה הוא פרסום ראשון מתוך ספרי השני “אספקלריה” שיצא לאור בחודש הבא.

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top