רונית כהן תמיר

fabric, woman, red

סקס שקרים ובגידה עצמית

סקס שקרים ובגידה עצמית

במהלך השנים אימנתי נשים רבות, שמעתי אינספור סיפורים על בגידות ועם הזמן הספקתי להכיר ולאפיין סוגים שונים, של מה שנחשב בעיניי נשים כבגידה.
יש נשים שמבחינתן פנטזיה של בן הזוג על נשים אחרות נחשב כבגידה, יש כאלו שלא יכולות לשאת את המחשבה שבן זוגן יצפה בסרט פורנוגרפי כשלעומתן לאחרות זה ממש לא מפריע.
נשים מסוימות מחשיבות כבגידה, כל פעולה שנעשית מאחורי גבן: רכישות של מוצרים, בעיות ותסבוכות וכדומה.
עם פריחת הרשתות החברתיות, פרחו להן גם התלונות על “בגידות אונליין” – כאשר בן הזוג מקיים מערכת יחסים וירטואלית עם נשים, ומפתח איתן קשר אינטימי.
קשר רגשי עם אישה אחרת – נחשב לבגידה אצל מרבית הנשים, בגידה שמעוררת קנאה עזה על רגש שאמור להיות מופנה אליהן. לעומת זאת, הסטוץ – בגידה מינית חד פעמית, נשים רבות יקלו ראש ב”נפילה” רגעית זו.
אבל את הרומן הנמשך עם אישה אחרת, או “חיים כפולים” עם אישה נוספת – מרבית הנשים יגדירו כמעשה הבגידה החמור ביותר.
בין כל סוגי הבגידות האלו, קיים עוד סוג אחד: בגידה מדומיינת. נשים רבות, טורחות לפשפש ולחקור אחרי מעשי בן הזוג שלהן, לבדוק את שיחות הטלפון שלו, לעקוב אחריו בפייסבוק, לבדוק באיזה שעה הוא יצא מהעבודה ועם כל איחור קל לאמלל את עצמן ואת בן זוגן.
הן מאשימות את בן הזוג, אך למעשה – מאחורי הבגידה שהן מדמיינות בראשן, קיימת בגידה ממשית, אחרת לגמרי – הבגידה שלהן בעצמן.
נשים אלו, שלא מחוברות למהות הפנימית של עצמן, חסרות בטחון עצמי ואינן מאמינות שהן ראויות לאהבה ולבן זוג תומך ומכיל – בחוסר בטחונן, הן מאמללות במו ידיהן את מערכת היחסים שלהם כשהן מחפשות את הגרוע מכל וחוששות בלי הרף מבגידות – כי בתוכן הן מאמינות שזה מה שמגיע להן.
אפשר לרפא מערכות יחסים בכלים אימוניים שונים, כשיש אהבה אמיתית היא לרוב אפילו שורדת בגידה, ובכלל על זוגיות רצוי לעבוד ולתחזק. אבל לסוג הבגידה האחרון – למרות שהאצבע המאשימה מופנית אל בן הזוג, אין שום קשר לאימון זוגי, אלא לעבודה פנימית של האישה, אימון להעצמה והכרה בערך העצמי שלה, שיוביל להבנה וההפנמה שהיא, ממש ככה כמו שהיא, לגמרי ראויה לאהבה!

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top