רונית כהן תמיר

sadness, depression, man

איך לשמור על הגבולות שלי?

מהם גבולות אישיים

האם גם אתם רוצים לגרום לאנשים הקרובים לכם להיות יותר מאושרים?
האם גם אתם רוצים לשמח את יקירכם?
האם גם אתם עושים הכול – על מנת להיות הוורסיה המשודרגת ביותר של עצמכם על מנת שכולם יהיו מרוצים?
תגידו, איך אפשר בכלל?! הרי די קשה לכל אחד ואחת מאתנו לדעת בדיוק מה אנחנו רוצים, מה אנחנו בדיוק מרגישים, אז לנסות להבין ולדעת מה חברנו מרגיש או רוצה? זה לא יומרני מידי?
ההבנה והמודעות שאין באפשרותנו לדעת מה חברנו חש או רוצה, מחזירה אותנו לביתנו אנו, אל עצמנו.
ההתעסקות בענייני הפרט – ולא חשוב כמה קרוב הוא – אותה התעסקות שואבת מאתנו הרבה מאוד זמן ואנרגיה, והיא כמעט אף פעם אינה מועילה – ההתעסקות בעניינים לא לנו, היא כמו לומר להם שאין להם מספיק ידע, או ניסיון, או שכל, ושאתם חושבים שהם לא מספיק נבונים כדי לפתור את בעייתם – וזה מאוד מעליב…
האם הייתם רוצים שיתייחסו כך אליכם? ברור שלא…
ולכן עלינו לחזור הביתה – אל עצמנו – ולהגדיר עבורנו מהם אותם הגבולות האישיים שלנו – שהם אותם קווים דמיוניים שאנחנו מותחים סביבנו והם המגנים עלינו פיזית ורגשית, על מנת שאיש לא יוכל לחצות אותם, אלא אם הוא הוזמן במפורש על ידינו.
כאשר אנחנו קובעים את הגבולות שלנו – אנחנו יכולים להרחיק מאתנו אנשים כפייתיים, גסי רוח, תוקפניים, אנשים שמנצלים אותנו וכו’.
הגבולות שלנו עוזרים לנו להתחבר לעצמנו ולהיות יותר חד משמעיים, החלטיים חזקים ואסרטיביים, לנהל תקשורת בצורה אפקטיבית, שאומרת את האמת ללא פחד או חשש.
חשיפת הגבולות היא בעצם חשיפת ה”אני האמיתי” שלנו, אנשים רבים מסתירים אותם ובכך הם מחלישים את עצמם, נקלעים למצבים מביכים, מתקשרים בצורה מבולבלת ומבלבלת.
כאשר אנחנו מגדירים את הגבולות שלנו אנחנו עסוקים בשלנו, במרחב המחייה שלנו, לומדים את עצמנו, מה נכון לנו, ומה לא נכון, ומקבלים החלטות שטובות לנו.
יש בכך קלות, יש בכך פשטות ויש כאן הכי חשוב הרבה מאוד כבוד, הערכה ואהבה.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top