רונית כהן תמיר

team, motivation, teamwork

כוחה של קבוצה

כוחה של קבוצה – גם בתהליך אימון

כל בני האדם הם יצורים חברתיים, אנחנו גדלים ומתפתחים לתוך מערכות יחסים, בין קיימות ובין כאלו שאנו יוצרים – והאינטרקציה הקבוצתית תורמת למודעות ולהתפתחות האישית.
האימון הקבוצתי, ממנף את האימון האישי בכך שהוא מאפשר לכל מתאמן ומתאמנת להיעזר בעוצמות של כל משתתפי הקבוצה, כדי להגיע למטרות האישיות שלו. האנרגיה המשותפת והחוכמה של כל הקבוצה, חוברים יחד כדי לתמוך ולהגשים מטרות אישיות.
לקבוצה יש כוח, בקבוצה יש תחושת שותפות עוצמתית, המתאמן מרגיש שהוא אינו לבד מול בעיותיו. יש איתו אנשים נוספים המתמודדים עם אתגרים, דומים או שונים. הקבוצה מספקת מסגרת שמעודדת תהליך העצמה: חברי הקבוצה מקשיבים זה לזה, מעודדים, תומכים ומדרבנים.
תוך כדי, הקבוצה משקפת ומציפה את הקשיים של המתאמן, קשיים שלעיתים הוא איננו מודע אליהם. אך הקבוצה, כמקום בטוח, מכילה ומספקת תמיכה נרחבת, מציעה רעיונות ופתרונות, וחושפת את המתאמן לנקודות השקפה שונות, כשעל כל התהליך מנצח המאמן,מנתב ומקנה כלים להתמודדות עם הקשיים שצפו ולהמשך הדרך.
בקבוצה נוצרת שייכות ולכידות המהווה מקור כוח להתמודדות ומספקת רשת תמיכה נרחבת למתאמן.
האימון הקבוצתי נערך בקבוצות קטנות של בין 5-10 מתאמנים, כאשר ניתן לחלק אותו לשני סוגים עיקריים:אימון לקבוצה קיימת, צוות עובדים, משפחה, ארגונים – באימון זה עובדים יחד כדי לקדם מטרה משותפת, פועלים למען הישגים קבוצתיים ולגיבוש הקבוצה. באימון זה, הדגש הוא על התקדמות הקבוצה, אך כל אחד מהמתאמנים מרוויח תהליך העצמה אישית.
הסוג השני של האימון, הוא אימון לקבוצת שמכילות אנשים ללא הכרות מוקדמת, כאשר כל אחד מהם מגיע לקבוצה מתוך רצון לשפר את ההישגים האישיים שלו. באימון זה, הדגש הוא על התקדמות האישית של כל אחד מהמתאמנים, כאשר הקבוצה מספקת מקור לתמיכה ועידוד משמעותי בתהליך.
בשני סוגי הקבוצות, המתאמן בקבוצה עובר תהליך של חיזוק העוצמות והיכולות, מודעות לערכים שלו, גיבוש חזון ותמונת חיים נרחבת / או במקביל חזון עסקי וקבוצתי, תכנית פעולה וכלים לדרך לשם השגת המטרה.
בסיום התהליך, הרווח של כל מתאמן בקבוצה הוא כפול: העצמה התפתחות והשגת יעדים אישיים. ומהצד השני: הסיוע להצלחה של הקבוצה / מתאמנים אחרים להשיג את היעדים שלהם.
שיהיה בהצלחה!

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top