רונית כהן תמיר

flower, petals, stem

לחשוב מחוץ לתיבה

לחשוב מחוץ לתיבה הפרטית שלי

מצב נתון אינו בהכרח סוף הדרך

להיות בין הפטיש לסדן אינו מצב אידיאלי, במיוחד לא כאשר מדובר בעסק משפחתי בו אחד מבני המשפחה מוצא עצמו בתווך, בין שניים שאינם תמימי דעים. כך קרה לשרונה שהגיעה לקליניקה שלי מלווה בתחושת חוסר אונים ותסכול.
שרונה, בת 3+48 היא חלק מצוות ההנהלה של עסק משפחתי מבוסס ומצליח. העסק מתנהל מזה 20 שנה בשיתוף פעולה עם אימה ועם אחיה. הצרכים המשתנים של השוק הישראלי הביאו את השניים (האם והאח) לחילוקי דעות משמעותיים שרק החריפו והבליטו את השמרנות של אימה ואת המקוריות של אחיה שהעז לקחת סיכונים. שרונה שהווייתה מאז ומעולם מקור כוח ותמיכה רגשית לכל אחד מהם, מצאה עצמה מביטה בתסכול על הלך העניינים המתדרדר.
ברצונה הטוב, כפי שקורה לרבים וטובים מאיתנו, הגיעה אליי כדי לסייע להם להשיב את הסדר על כנו. במהלך השיחות ועל ידי מתודות טיפוליות שונות פגשה שרונה, לראשונה בחייה, את יכולות הטיפול שבה, יכולת ההכלה ואת העוצמה הקיימת בה שבאמצעות כיוונון נכון ועלייה על דרך המלך, יכולים להוביל למסלול בעל ערך של הגשמה ומשמעות עבורה ולא פחות חשוב, בעל יכולת הכנסה.

לפעמים מתוך המצוקה נולדת דרך חדשה

בתהליך האימון ליצירת עתיד מיטבי, בזמן תרגיל דמיון מודרך, היא ראתה נכוחה כיצד הדרך בה פסעה בעסק המשפחתי, הייתה בעצם נתיב שזמנו להסתיים. היא הבינה כי מימושה העצמי ממתין לה בדרך אחרת.
ההחלטה לעזוב את העסק לא הייתה קלה, היישום דרש כוחות, אבל באמצעות תכנית הפעולה שבנינו יחד היא הצליחה לדלג מעל המשוכה. בד בבד התחלנו לייצר תכנית יעדים לקראת עתידה החדש שכלל לימודים בתחום הטיפול האנרגטי. שרונה לוותה את תהליך השינוי שהתרחש בעסק המשפחתי, ואט אט העבירה את שרביט ההנהלה לנפשות הפועלות.
היום, שנה לאחר סדרת המפגשים שלנו, העסק המשפחתי משגשג תחת ניהולו היצירתי של אחיה, מערכת היחסים המשפחתית שבה להכיל נועם ושקט, ושרונה פתחה מרכז טיפול אנרגטי משגשג.
לפעמים, מה שנחוץ הוא שמישהו יעזור לנו לעבור את המהמורה בדרך ויראה לנו שישנם כיוונים אחרים בחיים שלא חשבנו עליהם. המציאות יכולה להיות מוצלחת הרבה יותר מכל תבנית מחשבתית ומצב נתון. זה אפשרי.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top