רונית כהן תמיר

girl, crossroads, choice

לשנות את הבחירע

“תמיד אני בוחר את הדבר הלא נכון!” כך פתח ירון את הפגישה הראשונה בנינו. ירון, גבר בסוף שנות השלושים נשוי עם ילדה בת שנה וחצי.
“מאז שאני זוכר את עצמי אני מתלבט, מה לאכול קינוח, איזה חוג ללמוד, איזו מגמה לקחת, עם מי לרקוד במסיבת כיתה, לאן לצאת בשישי, מה ללמוד באוניברסיטה, איזו משרה לבחור ועם מי להתחתן…. בסופו של דבר אני מרגיש שתמיד בחרתי את הבחירה השגויה, כאילו מישהו הוביל אותי ללא אפשרות שלי להשמיע קול אמיתי”.
ירון רוצה לקחת אחריות על חייו, בפעם הראשונה הוא מרגיש שזה אפשרי. זה אפשרי רק אם מישהו יראה לו את הדרך. אני מביטה על ירון אשר ניצב בפני פרשת דרכים, הוא לא מאושר בחייו וחושש שוב לקחת את הבחירה הלא נכונה.
ירון הוא אחד מהאנשים הספקניים, אנשים שקשה להם לבחור ולקבל החלטות, מכיוון שלקבל החלטה זה אומר להגיד כן לאפשרות אחת ולוותר על אפשרות אחרת, הוא אינו סומך על עצמו שיקבל את ההחלטה הנכונה.
את העבודה עם ירון התחלתי בזיהוי הרצונות והצרכים שלו, מה באמת חשוב לו בחיים, בחרנו נושאים שעליו לקבל בהן החלטות קטנות ולהיות שלם איתם, לאחר מכן ערכנו רשימה של יתרונות וחסרונות של כל בחירה, כדי לייצר למידה של תהליך קבלת ההחלטות, ולהפנים שגם אם יבחר לא נכון, תמיד ישנה אפשרות ללמוד ולתקן.

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top