רונית כהן תמיר

hands, love, couple

תאור מקרה – דנה

דנה מוקפת חברות טובות, אך לא מצליחה להחזיק קשר זוגי מתמשך

התהליך האימוני יכול להפתיע אותנו ולהכריח אותנו להתעמת עם נושאים בלתי פתורים בחיים שלנו, שלא ידענו אפילו שמעכבים אותנו מלהגיע למטרה.
כזה היה האימון של דנה (שם בדוי), אותו אני רוצה לשתף איתכם היום.
דנה, בת 38, רואת חשבון, רווקה ומתגוררת בתל אביב. היא עברה לגור יחד עם אמה לאחר פטירתו של אביה. דנה מוקפת חברות טובות, אך לא מצליחה להחזיק קשר זוגי מתמשך.
כשדנה הגיעה לאימון, היא הגדירה כי מטרתו להגיע לזוגיות. היא לא הבינה מדוע עד היום לא הצליחה לחוות קשר זוגי יציב ובריא.
בתחילה, עבדתי עם דנה בכלים אימוניים על זיהוי החוזקות שלה. דנה, למרות כל הישגיה האקדמיים, המקצועיים והחברתיים, תפסה את עצמה ככישלון ורק לאחר תהליך הצליחה לראות את עצמה כמו שרואים אותה הסובבים אותה. בהמשך, ערכתי עם דנה תרגיל לגילוי הערכים החשובים לה: ביניהם… חופש.
מיפינו את החסמים, המונעים ממנה זוגיות ודנה הבינה שעיקר המעצורים שהיא שמה לעצמה נובעים מהמעורבות של אמה בחייה. יחד הבנו שכאן – דווקא כאן ולא במקום אחר, צריך לבוא השינוי של דנה.
דנה ערכה עם אמה שיחה גורלית שבה הן הצליחו לגשר ולפתור נקודות מחלוקת ביניהן ודנה הרגישה שהיא מצליחה להשתחרר ממערכת היחסים החונקת והתלותית שהייתה ביניהן. ברגע שהחסם הזה השתחרר, הצליחה דנה להבין כי אלמנט החופש שכל כך פחדה לאבד בזוגיות נתון בידיה בלבד.
מרגע זה, דנה פרחה. היא נפתחה לאפשרויות חדשות בזוגיות וזמן קצר לאחר מכן היא פגשה את מי שבמהרה הפך לבעלה.
דנה למדה לאהוב את עצמה, להוריד חסמים ולהתמודד עם הצורך בחופש גם בזוגיות. לכולנו יש בכל רגע נתון אפשרות לבחור במחשבה הנכונה, שתיצור רגש של שמחה, סיפוק והנאה. אם נחשוב שאנחנו לא ראויים ושיש לנו בעיה בלתי פתירה, נפחד לעשות שינויים וניתקע באותו מקום ללא סיכוי לשינוי. אבל אם נעריך את עצמנו, נכיר בבעיות שלנו ונתמודד איתן, עולמנו ייפתח ויתגלו הרבה יותר הזדמנויות.

שתפ/י את הפוסט

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

Scroll to Top